شرکت دنیای فناوری حامد به عنوان مشاور فناوری اطلاعات شرکت شهرک های صنعتی که از تابستان 96 بررسی مشکلات کاهش تولید و عارضه یابی در شهرک های صنعتی تهران آغاز نمود و عوامل ذیل را دلیل کاهش تولید ی های کوچک برآورد نمود .
  1. وجود واسطه متعدد از تولیدکننده در شهرک های صنعتی تا خریدار عمده و مصرف کننده در قیمت محصول تاثیر صعودی گذاشته و بازار همواره با قیمت ها بالا و غیر واقعی هم به ضرر تولید کننده و هم مصرف کننده رو به روست.
  2. تولید کننده علاوه بر وظیفه تولید که می بایست تنها دغدغه اش باشد ، وظیفه تهیه مواد اولیه ، بازاریابی ، توزیع و تحویل به مشتری را به عهده دارد که هزینه زیادی به تولیدکننده تحمیل می نماید .
  3. . عدم شناخت و اعتماد تولید کننده و خریدار و ثبات بازار و سیستم با نکی ( چک برگشتی فراوان و عدم پرداخت حق الزحمه تولید کننده به موقع ) باعث نرسیدن تولید کننده به حق واقعی و حذف از صحنه اقتصاد گردد .
  4. عدم وجود سیستم بیمه واقعی و امنیت خسارات باعث ضرر و زیان در پروسه خرید و فروش می گردد .
  5. عدم سیستم باربری هوشمند و مناسب و ارزان و برنامه ریزی شده در اکثر مواقع تاخیر و توزیع محصول را انحصاری و در اختیار افراد خاصی در بازار و انبار های احتکار شده قرار می دهد که کنترل بازار را در اختیار می گیرند و تولید کننده تسلیم به فروش به این واسطه ها با قیمت اندک میباشد و خریداران نیز همواره مجبورند با قیمت ها که توسط بازار کنترل می شود کنار بیایند .
  6. سازمان های دولتی نظیر پست و بیمه و بانک از گردونه تولید و عرضه محصول خارج گردیده و بجای آن مراکز غیر مسئول و دلالان و سیستم های غیر مجاز جایگزین گردند .
  7. عدم تحلیل داده های از قبیل ترجیحات مشتری ، رفتارهای مصرفی پیشین که مبنای خریدهای آتی را از تولید کننده انجام می دهد باعث می شود تولید کننده بدون برنامه ریزی هوشمند محصولاتی را کم با تقاضای بالا و یا فراوان با تقاضای کم از یک محصول و کمبود یک محصول روبه رو شود . استفده از الگوریتم هوش مصنوعی و تحلیل معاملات می تواند این مشکل را رفع نماید .
  8. عدم سرمایه گذاری به موقع و مناسب و یا بدون کنترل باعث افت و از بین رفتن واحد های ضعیف می گردد . که بانک ها و موسسات اعتباری با بهره های بالا وام ها بدون برنامه در اختیار برخی تولیدها که نیاز ندارند می دهند.و سرمایه در جایی غیر از مراکز تولید هزینه می گردد .

همکاران ما

Powered by WebArena