با توجه به مشکلات عنوان شده در دلایل کاهش تولید و عارضه یابی ، و به منظور حمایت از محصولات ( کالا و خدمات ) تولید کشور با همکاری و حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان تهران ، بیمه ایران ، پست جمهوری اسلامی ایران ، سیستم حمل نقل کشوری و مشاوره های لازم با مراجع و مراکز و و زارتخانه های صنعت ، معدن و تجارت ، وزارت مسکن و شهر سازی و مذاکره با چندین بانک از جمله بانک مسکن و شهرسازی و مذاکره با چندین بانک از جمله بانک مسکن ، انصار و ................. طرح سامانه سهبا با نظر سنجی از تولید کنندگان در شهرک های صنعتی و خریداران عمده و خرده و مصرف کنندگان واقعی و با در نظر گرفتن تمام جوانب از تاریخ 15 خرداد 1396درشهرک های صنعتی نصیرآباد به عنوان پایلوت امکان سنجی و با قابلت توسعه برای کل کشور برای کلیه تولیدکنندگان داخلی بالاخص شهرک های صنعتی دولتی و غیر دولتیدو مچنین حمایت از صنایع کوچک و همچنین ایجاد چرخه مطمئن مابین خریدار و فروشنده با کمک بانک ، بیمه و حمل و نقل هوشمند آغاز گردید .
پروژه ، ظرفیت امکان ورود اطلاعات بصورت مستقیم توسط تولیدکنندگان در هر لحظه و ایجاد تعییرات باسطح در دسترس و قراردادن عکس و مشخصات محصولات ، امکان دسترسی سامانه حمل ونقل ، پست و بیمه بصورت 24 ساعته طراحی گردیده است .
آمار به دست آمده در سال 1396

  • تعداد شهرک و نواحی صنعتی کشور 800 شهرک
  • تعداد تولید کنندگان 67,000 واحد تولیدی
  • تعداد اقلام تولیدی 119,000 قلم
  • تعداد صنایع موجود 60 صنعت
  • تعداد باربری های مختلف 1,200,000 مورد
  • تعداد کارگران و کارکنان 1,800,000 نفر
  • گردش مالی سالانه 267,000 هزار میلیارد تومان
البته لازم به ذکر است بدلیل عدم حمایت کافی ، تغییرات ارز و عدم حمایت مناسب سیستم مالی و بانکی و ثبات بازار ، در سال 1397 تعداد واحد های تولیدیبه 55 هزارافت نمود و توان تولیدی به 30% و بسیاری از واحدها تعطیل و کارگران از کار بیکار شدند و متعاقب باید انتظار طلاق ، فساد ، افزایش جرم جنایت را داشت .
لذا هدف اصلی در این سامانه حمایت و ارتقاء از صنعت و اقتصاد کشور می باشد و به عنوان یک سامانه کامل بدنبال ایجاد چرخه کامل از تولید تا مصرف می باشد

همکاران ما

Powered by WebArena